Péterfy BoriMannaHegedűs D. GézaPinceszínházWunderlich JózsefKecskemét
  • facebook
  • instagram
  • 2021. június 13., vasárnap
    banner_bigBannerPost

    Átadták a Magyar Táncművészek Szövetségének díjait

    2021. június 7., hétfő 19:19

    A Táncszövetség 2021. június 5-én, egy zártkörű előadáson, a Corvin téri Hagyományok Házában adta át a művészeknek a hagyományosan április 29-én odaítélt elismeréseket.

    A magyar táncművészet 35 éve egy gálaesttel ünnepli április 29-én a Tánc világnapját, amelynek keretében átadják a Magyar Táncművészek Szövetségének szakmai díjait, az Imre Zoltán-díjat, az Ifj. Nagy Zoltán Alapítvány díjait, a Fülöp Viktor Táncművészeti Ösztöndíjakat és köszöntik az új Harangozó Gyula-díjas táncművészeket is.

    Sajnos a világjárvány miatt, a tavalyi és az idei április 29-re tervezett díjátadó gálaestet sem tudták megtartani, és csak most, a korlátozások enyhülésével tudják pótolni. A Táncszövetség 2021. június 5-én, egy zártkörű előadáson, a Corvin téri Hagyományok Házában adta át a művészeknek a régóta várt elismeréseket.

    A 2019/2020-as évad legjobb végzős növendéke – klasszikus balett kategóriában: Szelényi Dóra / Fotó: Berecz Valter.

    A díjazottak:

    AZ ÉVAD LEGJOBB VÉGZŐS NÖVENDÉKE

    ·       klasszikus balett kategória: Szelényi Dóra – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem, ma már a Magyar Nemzeti Balett tagja

    ·       modern-kortárstánc kategória: Bollók Ákos – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem, ma már a Magyar Állami Népi Együttes tagja

    ·       néptánc kategória: Ertl Balázs – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem, ma már a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tagja

    ·       színházi táncos kategória: Kis Jana – Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium, ma már a Pécsi Balett tagja

    AZ ÉVAD LEGJOBB PÁLYAKEZDŐ TÁNCMŰVÉSZE

    ·       klasszikus balett kategória: Cottonaro Gaetano – balettművész, Grand sujet, Magyar Nemzeti Balett

    ·       modern-kortárstánc kategória: Varga Máté – táncművész, Pécsi Balett

    ·       néptánc kategória: Kovács Márk Jenő – néptáncművész, Duna Művészegyüttes

    AZ ÉVAD LEGJOBB FÉRFI TÁNCMŰVÉSZE

    ·       klasszikus balett kategória: Majoros Balázs – balettművész, Grand sujet, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2019)

    ·       modern-kortárstánc kategória: Koncz Péter – táncművész, magántáncos, Pécsi Balett

    ·       néptánc kategória: Farkas Máté – néptáncművész, tánckari szólista, Magyar Állami Népi Együttes

    ·       néptánc kategória: Fekete Bence – néptáncművész, tánckari szólista, Magyar Nemzeti Táncegyüttes

    ·       színházi táncos kategória: Bolla Dániel – táncművész, Miskolci Balett

    AZ ÉVAD LEGJOBB NŐI TÁNCMŰVÉSZE

    ·       klasszikus balett kategória: Marjai Lili – balettművész, magántáncos, Győri Balett

    ·       modern-kortárstánc kategória: Maday Tímea Kinga – táncművész, koreográfus, Gangaray Dance Company

    ·       néptánc kategória: Rab Edina – néptáncművész, tánckari szólista, női tánckari asszisztens, Magyar Nemzeti Táncegyüttes

    ·       színházi táncos kategória: Törteli Nadin – táncművész, GG Tánc Eger

    AZ ÉVAD LEGJOBB ALKOTÓJA

    ·       Vincze Balázs – táncművész, koreográfus, Harangozó Gyula-, Imre Zoltán-, és Seregi László-díjas, Érdemes Művész,  a Pécsi Balett művészeti vezetője

    ·       Juhász Zsolt – néptáncművész, koreográfus, Harangozó Gyula-, és Imre Zoltán-díjas, a Duna Művészegyüttes művészeti vezetője

    A TÁNCMŰVÉSZETÉRT-DÍJ

    ·       Berzsenyi Krisztina – jelmeztervező 

    ·       dr. Mády Ferenc – egyetemi magántanár, Magyar Táncművészeti Egyetem

    A TÁNCOKTATÁSÉRT-DÍJ

    ·       Szőnyi Eleonóra – balettművész, egyetemi tanár, Liszt-díjas, Érdemes Művész, Magyar Táncművészeti Egyetem

    ·       Hortobágyi Gyöngyvér – néptáncművész, tanszékvezető főiskolai tanár, Harangozó Gyula-díjas, Magyar Táncművészeti Egyetem

    A TÁNCTUDOMÁNYÉRT-DÍJ

    ·       Lelkes Lajos – a Bartók és a Bihari Táncegyüttes egykori táncosa, kertészmérnök, szakkönyvkiadó 

    ÉLETMŰ-DÍJ

    ·       Szakály György – balettművész, balettmester, egyetemi tanár, koreográfus, Kossuth-díjas, Liszt-díjas, Érdemes és Kiváló Művész, Mesterművész

    ·       Mucsi János – néptáncművész, koreográfus, Harangozó Gyula-díjas, Érdemes Művész, a Duna Művészeti Társaság elnöke

    AZ IMRE ZOLTÁN ALAPÍTVÁNY DÍJAI

    A díjakat átadta: Szögi Csaba – Harangozó Gyula-, és Imre Zoltán-díjas táncművész, koreográfus, Érdemes Művész, a Közép-Európa Táncszínház igazgatója, az Imre Zoltán Alapítvány kurátora

    IMRE ZOLTÁN-DÍJ – 2020

    ·       Mészáros Máté – táncművész, táncpedagógus, koreográfus

    IMRE ZOLTÁN-DÍJ – 2021

    ·       Krámer György – Harangozó-díjas táncművész, koreográfus

    AZ IFJ. NAGY ZOLTÁN ALAPÍTVÁNY A TÁNCMŰVÉSZETÉRT DÍJAI – 2020

    A díjakat átadta: id. Nagy Zoltán – balettművész,  balettmester, Liszt-díjas, Érdemes Művész, az alapítvány egyik alapítója

    A NAGY Alakításért-díj:

    ·       Kerényi Miklós Dávid – balettművész, első karakter magántáncos, Magyar Nemzeti Balett

    A NAGY Alakításért Hallgató-díj:

    ·       Kökény-Hámori Kamill – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem, Klasszikus balett szak 

    FÜLÖP VIKTOR TÁNCMŰVÉSZETI ÖSZTÖNDÍJ – 2020

    A díjakat átadta: dr. Fülöp Péter – kultúráért felelős helyettes államtitkár

    Klasszikus balett kategória:

    ·       Engelbrecht Patrik – táncművész, magántáncos, Győri Balett

    Kortárstánc kategória:

    ·       Rácz Réka – táncművész

    ·       Vattai Dzsenifer – táncművész, Budapest Táncszínház

    ·       Szilvási Anna – táncművész, Duda Éva Társulat

    ·       Füzesi Csongor – táncművész, Duda Éva Társulat

    Néptánc kategória:

    ·       Barka Dávid – néptáncművész, Magyar Nemzeti Táncegyüttes

    ·       Németh Eszter – néptáncművész, Szentendre Táncegyüttes

    Koreográfus kategória:

    ·       Darabos Péter – néptáncművész, Magyar Állami Népi Együttes, a Vasas Művészegyüttes tánckarának művészeti vezetője

    Tánctudományok:

    ·       Asztalos Dóra – táncpedagógus, a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium tánctagozat vezetője

    ·       Krajczár Balázs – balettművész, művésztanár, Magyar Táncművészeti Egyetem

    FÜLÖP VIKTOR TÁNCMŰVÉSZETI ÖSZTÖNDÍJ – 2021.

    Kortárstánc kategória:

    ·       Aradi Zsolt László – táncművész

    ·       Bujdosó Anna – táncművész 

    ·       Jenei Lilla Luca – táncművész, Budapest Táncszínház

    ·       Takács László – előadóművész

    Néptánc kategória:

    ·       Paput Júlia – néptáncművész, táncos szólista, Magyar Nemzeti Táncegyüttes

    Koreográfus kategória:

    ·       Indrei Ábel – táncművész, koreográfus, hegedűművész – Budapesti Operettszínház

    ·       Módos Máté – táncművész, Magyar Állami Népi Együttes, a Forrás Néptáncegyüttes művészeti vezetője és koreográfusa

    ·       Rónai Attila – táncművész

    Tánctudományok kategória:

    • Csasznyi Blanka Flóra – táncművész, táncpedagógus – a Shifting Roots – the Alegado Movement Language társalkotója és oktatója 

    ·        Hörcher Noémi – táncművész, táncpedagógus – Budapest Táncszínház

    ·       Megyeri Léna – tánckritikus, táncszakíró

    ·       Szabó Márton – táncművész, magántáncos, Pécsi Balett, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium Táncművészeti szakmai vezetője

    HARANGOZÓ GYULA-DÍJ – 2020.

    A 2020-ban Harangozó Gyula-díjat kapott művészek, dr. Fülöp Péter helyettes államtitkár úrtól átvehették Krasznai János szobrászművész, Harangozó Gyulát ábrázoló szobrát.

    Feledi János

    ·       Harangozó-díjas táncművész, koreográfus, táncpedagógus, a Feledi Project művészeti vezetője

    Sághy Alexandra

    ·       Harangozó-díjas táncművész, koreográfus, a Budapest Táncszínház művészeti vezetője

    Moussa Ahmed

    ·       Harangozó-díjas táncművész, koreográfus, az Urban Verbunk művészeti igazgatója

    Színházi pillanatok az Instagramon
     -
    HÍREINKET ITT IS KÖVETHETI:
    © 2021 szinhaz.online
      KapcsolatImpresszumMédiaajánlatAdatvédelmi irányelvek
  • facebook
  • instagram
  • nka