gate_Bannergate_Banner
PinceszínházRózsavölgyi SzalonVígszínházFigeczky Bence
  • facebook
  • instagram
  • 2024. február 24., szombat
    banner_bigBanner4

    Átadták a magyar táncszakma legrangosabb díjait

    2022. április 30., szombat 10:05

    Április 29-én 40. alkalommal tisztelegtünk a táncművészet és a táncosok előtt,  a „balett Shakespeare-jének” tartott Jean-Georges Noverre születésnapján. A táncművészet legnagyobb ünnepére a Magyar Táncművészek Szövetsége és a Nemzeti Táncszínház közös gálaműsorra készült, melynek a művészeti produkciók mellett része, a szakma ünneplése is: díjat kaptak a növendékek, elismert művészek, táncpedagógusok és neves alkotók.  

    ROBOZ ÁGNES-DÍJ – AZ ÉVAD LEGJOBB VÉGZŐS NÖVENDÉKE 

    • Cserháti Gergely Miklós – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem
    • Fülöp Anna – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem 
    • Tran Viktória – egyetemi hallgató, Magyar Táncművészeti Egyetem 
    • Karsai Lúcia – végzős táncművész, Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium 

    AZ ÉVAD LEGJOBB PÁLYAKEZDŐ TÁNCMŰVÉSZE 

    • Topolánszky Vince Tamás – balettművész, Magyar Nemzeti Balett 
    • Frank Edina – táncművész, karakterszólista, Pécsi Balett 
    • Rácz Réka – szabadúszó táncművész, Kulcsár Noémi – Tellabor 
    • Forczek Janka – táncművész, GG Tánc Eger 

    AZ ÉVAD LEGJOBB FÉRFI TÁNCMŰVÉSZE 

    • Daichi Uematsu – balettművész, magántáncos, Győri Balett 
    • Darabont Áron – táncművész, Bozsik Yvette Társulat 
    • Kiss Balázs – táncművész, táncos szólista, Magyar Állami Népi Együttes, Junior Prima, és Aranysarkantyú-díjas 
    • Tókos Attila – táncművész, táncos szólista, koreográfus, Magyar Nemzeti Táncegyüttes, Harangozó Gyula-, és Junior Príma díjas 

    AZ ÉVAD LEGJOBB NŐI TÁNCMŰVÉSZE 

    • Matuza Adrienn – balettművész, magántáncos, Győri Balett 
    • Dowidat Sára – táncművész, Inversedance I Fodor Zoltán Társulat 
    • Szabó-Kenéz Enikő – táncművész, táncos szólista, Duna Művészegyüttes 
    • Opiczerné Kelemen Dorottya – szabadúszó táncművész, a GG Tánc Eger alapító tagja, művésztanár, Magyar Táncművészeti Egyetem 

    AZ ÉVAD LEGJOBB ALKOTÓJA 

    • Lukács András – táncművész, koreográfus, a Győri Balett művészeti vezetője, Seregi László-, és Harangozó Gyula-díjas 
    • Sághy Alexandra – táncművész, koreográfus, a Budapest Táncszínház művészeti vezetője, Harangozó Gyula-díjas 
    • Zachár Lóránd – táncművész, koreográfus, Harangozó Gyula-díjas  

    A TÁNCMŰVÉSZETÉRT DÍJ 

    • Cziegler Balázs – díszlettervező, Junior Prima díjas 
    • Kovács Lászlóné – vezető művészeti menedzser, Nemzeti Táncszínház 

    A TÁNCOKTATÁSÉRT DÍJ 

    • Kovács Zsuzsanna – balettművész, táncpedagógus, a Pécsi Balett próbavezető balettmestere, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium balettmestere 
    • Moldován Zsuzsanna – balettművész, balettmester, művésztanár, címzetes egyetemi docens, Magyar Táncművészeti Egyetem, Lőrinc György-díjas 

    A TÁNCTUDOMÁNYÉRT DÍJ 

    • Dr. Pónyai Györgyi – táncelméleti szakíró, tánckritikus, Magyar Táncművészeti Egyetem 

    ÉLETMŰDÍJ 

    • Lovas Pál – balettművész, balettmester, Liszt Ferenc-díjas, érdemes és kiváló művész Neuwirth Anna Mária – néptáncpedagógus, a Bihari János Művészeti Iskola igazgatója, Príma Primissima díjas

    IMRE ZOLTÁN-DÍJ 

    • Hégli Dusán – koreográfus, rendező, a pozsonyi Ifjú Szivek Táncszínház művészeti igazgatója 

    A NAGY ALAKÍTÁSÉRT DÍJ: 

    • Balázsi Gergő Ármin – balettművész, principál, Magyar Nemzeti Balett, Junior Prima díjas 

    A NAGY ALAKÍTÁSÉRT HALLGATÓ DÍJ: 

    • Németh Lili – táncművész szak, klasszikus balett szakirány növendéke, Magyar Táncművészeti Egyetem 

    HARANGOZÓ-DÍJ 

    • Csermely György – táncművész. táncpedagógus, producer, a Váci Jeszenszky Balett alapító igazgatója 
    • Zachár Lóránd – szabadúszó táncművész, koreográfus 
    • ifj. Zsuráfszky Zoltán – táncművész, koreográfus, Magyar Állami Népi Együttes 2022-ben Harangozó-díjban részesült: 
    • Barka Dávid – táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája, Jekli Zoltán – balettművész, magántáncos, a Győri Balett táncművésze, Vági Bence – a Recirquel Újcirkusz Társulat alapítója, művészeti vezetője, koreográfusa

    A FÜLÖP VIKTOR TÁNCMŰVÉSZETI ÖSZTÖNDÍJ  

    • Kelemen Ágnes Anna – balettművész, Magyar Nemzeti Balett 
    • Balogh Csongor – táncművész, Pécsi Balett 
    • Bódi Bianka – táncművész, Inversedance I Fodor Zoltán Társulat 
    • Kancsó Luca Janka – szabadúszó táncművész 
    • Nyeste Adrienn – szabadúszó táncművész 
    • Raj Martin – táncművész, Kecskemét City Balett, Badora Társulat 
    • Safranka-Peti Zsófia – táncművész, művésztanár, Magyar Táncművészeti Egyetem 
    • Mir Dávid Hessami – táncművész, táncpedagógus, koreográfus, Fitos Dezső Társulat, Aranysarkantyú-díjas 
    • Tóth Alma – táncművész, Magyar Állami Népi Együttes, Zorándi Mária-díjas, Gyöngygalléros és Aranygyöngyös táncos 
    • Dányi Viktória – szabadúszó táncművész, koreográfus  
    • Kovács Márk Jenő – táncművész, táncpedagógus, Duna Művészegyüttes 
    • Sáfrán Balázs – táncművész, táncpedagógus, Duna Művészegyüttes, Junior Prima Díjas, Ezüstpitykés és Aranysarkantyús táncos
    banner_bigBanner1
    banner_bigBanner2
    Színházi pillanatok az Instagramon
     -
    HÍREINKET ITT IS KÖVETHETI:
    © 2024 szinhaz.online
      KapcsolatImpresszumMédiaajánlatAdatvédelmi irányelvek
  • facebook
  • instagram