gate_Bannergate_Banner
Vecsei H. MiklósBarta ÁgnesMészáros MartinRainer-Micsinyei Nóra
  • facebook
  • instagram
  • 2024. június 21., péntek
    banner_bigBanner3
    banner_bigBanner4

    Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja – Itt a versenyprogram!

    2023. április 14., péntek 20:43

    A Magyar Színházak 35. Kisvárdai Fesztiválja (2023. június 23 – július 1.) versenyprogramja kihirdetését az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet szervezésében, a Bajor Gizi Színészmúzeumban tartották.

    Az eseményt követően Vannak vidékek címmel Bogdán Zsolt Kányádi-estjét láthatta a közönség, a Kaláka Együttes közreműködésével.

    Versenyprogram:

    Versenyelőadások a Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ színháztermében:

    Photo: Bereczky Sándor http://www.facebook.com/bereczky.sandor

    Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat: Ivan Viripajev: Részegek 
    Rendező: Radu Afrim   

    Szigligeti Színház, Nagyvárad: Pierre Augustin de Beaumarchais: 
    Figaro házassága, avagy egy őrült nap
    Rendező: Botos Bálint 

    Komáromi Jókai Színház:  František Langer: Külváros
    Rendező: Martin Huba m.v.  

    Fotó: Barabás Zsolt

    Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy: Ivan Viripajev: Oxigén
    Rendező: Pálffy Tibor 

    Újvidéki Színház: William Shakespeare: III. Richard
    Rendező: Dejan Projkovszki   

    Csíkszeredai Csíki Játékszín: Sheldon Harnick – Jerry Bock – Joseph Stein:
    Hegedűs a háztetőn
    Rendező: Erwin Șimșensohn  

    A Novem Színházi Szervezet, a Zentai Magyar Kamaraszínház és a magyarkanizsai Regionális Kreatív Műhely koprodukciós előadása, Tolnai Ottó és Petrik Pál motívumai alapján: Élőhomok
    Rendező: Mezei Kinga 

    Versenyelőadások a Zsinagógában:

    Udvartér Teátrum, Kézdivásárhely: Love me (Győrfi Kata Love me Tinder című drámája nyomán) 
    Rendező: Tóth Árpád  

    Thália Színház, Kassa: William Shakespeare: Szentivánéji álom
    Rendező: Matusek Attila m.v.  

    Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka Gunilla Boëthius: A Föld fia
    Rendező: Hegymegi Máté  

    Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház, Beregszász
    Petőfi Sándor: A helység kalapácsa
    Rendező: Vidnyánszky Attila

    Spectrum Színház, Marosvásárhely: Bolond Istók
    (Petőfi Sándor költeményeinek és Arany János: Bolond Istók című művének felhasználásával) Rendező: Török Viola  

    Az Aradi Kamaraszínház és a Szegedi Pinceszínház közös produkciója: Peter Shaffer: Amadeus
    Rendező: Tapasztó Ernő   

    Pinceszínház: Ad de Bont: Mirad, egy fiú Boszniából   
    Rendező: Siflis Anna   

    Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely: Martin McDonagh: Leenane szépe      
    Rendező: Barabás Árpád 

    Versenyelőadás a Refi Színpadon:

    Szabadkai Népszínház Magyar Társulat: Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül
    Rendező: László Sándor m.v. 

    Díszelőadások:

    Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár / Robert Icke: A doktor
    Rendező: Andrei Șerban

    Déryné Társulat: Jánosi Ferenc: Szemet szemért
    Rendező: Kis Domonkos Márk
    (A Déryné Program támogatásával.)

    A 10. Színházi Olimpia keretében:
    Barcelona Flamenco Ballet: Luxuria 
    Koreográfusok: David Gutiérrez, Paula Reyes, Tania Martin, 
    Carlos Romero, Costi el Chato.   

    Színházi pillanatok az Instagramon
     -
    HÍREINKET ITT IS KÖVETHETI:
    © 2024 szinhaz.online
      KapcsolatImpresszumMédiaajánlatAdatvédelmi irányelvek
  • facebook
  • instagram